DÁRCI - SPONZOŘI atp.

Děkujeme Všem níže uvedeným dárcům a sponzorům, za příspěvek na Ondráškovu léčbu a zmírnění následků jeho postižení.

Všem sponzorům, byl na požádání vystaven daňový doklad !!

Respektujeme přání některých sponzorů, kteří si nepřejí být zveřejněni a kteří nás o anonymní dárcovství požádali !!

Sponzory budeme zveřejňovat průběžně, na základě relevantních údajů a s časovým odstupem, aby jim byla dána možnost rozhodnutí ve věci anonymity názvu a částky. Částku zveřejníme jen na přání dárce !!

V tuto chvíli nemáme vstupní data dárců - na stránkách se pracuje. Kompletní zobrazení provedeme průběžně a po odsohlasení.

 

Seznam sponzorů byl na přání většiny z nich odstraněn. Děkujeme za pochopení.

Obec Boháňka - dar na Ondrovu léčbu 10 000,--  Kč.

Obec s malým rozpočtem, navíc silně finančně zatížena připravovanou výstavbou kulturního domu, který před pár lety vyhořel, ukrojila jednoznačným hlasováním zastupitelů díl ze svého rozpočtu a přispěla na Ondrovo léčebné konto.

STALO SE:
Starosta obce Milan Heligr jednoho dne vyrušil člověka, který vyhazoval lahve z kontejneru na plasty a tvrdě se na něj osočil.

Pak ale vyslechl Ondrův příběh a příběh pana Tolara, jezdícího na kole a po pás se bořícího do kontejnerů jen proto, aby nasbíral pár víček, jejichž výkupní cena je cca 6,-- Kč za kilogram, což je cca 500 ks. "Bylo mi pak trapně", řekl Milan Heligr. Pan Tolar zdvořile žádal, zda může dále prohrabávat obecní popelnice a zda by nebylo možné v obci požádat občany o pomoc se sběrem a starosta souhlasil. Poté se však začala víčka vážit, nejdříve jedno, pak kolik jich je do kila, až se došlo k závěru kolik víček je nutno na Ondrovu léčbu. Že to takhle nejde bylo řečeno a na zasedání zastupitelů byl předložen návrh  příspěvku na Ondrovo konto, který byl jednohlasně schválen.
"Není to však precedens", řekl starosta, "náš rozpočet je velmi napjatý, není v našich silách pomáhat každému a suplovat tak povinnosti státu a zdravotních pojišťoven. Tato pomoc byla spíše ojedinělá až mimořádná."